WASHINGTON D.C.

ZÁPISNÍK Z CEST

Vydejte se s námi společně na jeden den do Washingtonu, hlavního města US.

WashingtonDC

🙂 Vyrazili jsme na konci září 2016 brzy ráno z Bethany Beach, Delaware, což je asi 2 hodinky cesty autem. Doporučila bych vyrazit co nejdříve, abyste se vyhnuli dopravní hustotě. Předměstí Washingtonu nic moc, na okraji divné čtvrtě, strašidelné, kde bych se možná bála vystoupit z auta, aby mě někdo nesejmul. Ale hned, jak jsme zaparkovali (níže vám dám odkazy, kde v D.C. zaparkovat) a vykročili do ulic, jsem začala tušit, že budu nadšená! Počasí nám celkem přálo, bylo asi 20 stupňů, ani zima ani vedro, takže zase na sightseeing ideální! Vydali jsme se nejdřív na oběd do mexického fastfoodu na moje oblíbené burrito. Dokážu být fakt protivná, když mam hlad, takže jsme museli. 😀 Stálo to asi 15 USD a fakt jsme se strašně přežrali. Mňam. Co se týká jídla to byla jediná útrata, protože suvenýry jako gumovej Trump a FBI autíčko fakt k životu nepotřebuji.

Centrum nejdůležitějších a nejkrásnějších památek tak velké není, ale jeden den na to asi nestačí. Nám víc než jeden den nezbýval, a tak jsme si to ulehčili vypůjčením kol (nevim přesně, kolik to stálo, ale byl to ranec a to jsme je měli tak dvě hodinky).  Dolé vám dám odkaz. Stojany s koly se nacházejí všude kolem památek a v uličkách, funguje to zase na kreditku, předplatíte si za pár dolarů kolo a ve chvíli, kdy ho nazpět vrátíte do stojanu, vám to ztrhne z karty další prachy podle času, který jste na kole strávili :). Tohle město je na jízdu na kole jako dělané, všude jsou cyklo cesty a člověk se nemusí bát. Překážkou bylo snad jen na pár místech velké množství turistů, ale i tak to doporučuji, pokud máte málo času! Ve městě tvoří dopravní síť i metro, ale my jsme raději využili naše červené kolečko.

Celé centrum je obehnané nejrůznějšími muzei a pokud byste chtěli navštívit všechny, nestačili by vám podle mě ani 3 dny. Všechna muzea jsou zdarma a než vstoupíte dovnitř, opět vás čeká podobná kontrola jako na letišti. Když já nevím, mě ta muzea moc nezaujala, já se raději kochám budovami, památkami a atmosférou s kávičkou v ruce 🙂 Mezi nejznámější patří National Gallery of Art, Smithsonian National Air and Space Museum, kam jsme zavítali i my, United States Holocaust Memorial Museum, Smithsonian National Museum of Natural History nebo National Museum of African American History and Culture, které mě nijak nezaujalo. 

Kolem Kapitolu je zase 1 526 895 turistů se selfie stickama, ale nějakou pěknou fotku se vám určitě podaří vytvořit. Pokud jste tu v létě a na konci léta, potkáte na 99 % nějaké Čechy 🙂 Strašně moc se mi líbila botanická zahrada, která se nachází velmi blízko Kapitolu, takže pokud máte rádi kaktusy a všelimožné květinky jako já, určitě zajděte!
Kolem Bílého Domu se zase hemží strašně turistů, takže to mi dost vadilo, ale objeli jsme to celé dokolečka na našich super kolech, neumím si představit, že se celým městem taháme pěšky, tohle byla fakt super volba. Kromě turistů je tady asi stejný počet policajtů se psy a podobnými vymoženostmi. 🙂

Stejně jako se všude nacházejí fontánky s pitnou vodou jsou všude i toalety (zdarma), což vidím jako velké plus v porovnání např. s Prahou.

A co jsme během jednoho dne nemohli minout?

  1. National Mall – park dlouhý 1 míli; spojuje Kapitol a Washington monument (podél najdete nespočet muzeí)
  2. centrála FBI
  3. Kapitol – sídlo amerického Kongresu
  4. Bílý dům
  5. Washington monument (vysoký 169 metrů)
  6. Lincolnův památník
  7. Jeffersonův památník
  8. Pentagon

Washington D.C. vidím zpětně jako jedno z nejkrásnějších velkoměst, které jsem během první návštěvy USA navštívila, celkově je  v ulicích strašně čisto, člověk se cítí bezpečně a lidé jsou nadmíru zlatí! S New Yorkem je to naprosto nesrovnatelné. Už se těším, až se vrátím 🙂 

ENGLISH VERSION

Join us together for one day to Washington D.C., the capital of the US.

Washington D.C.

We woke up early in the morning in September 2016 and went from Bethany Beach, Delaware, which is about 2 hours by car to D.C.. I would recommend to go early in the morning to avoid traffic congestion. The surrounding of Washington is not intereting at all, strange and scary places, where I might be afraid to get out of the car. But as soon as we parked (links are below – where to park in D.C.) and walked into the streets, I began to suspect that I would be excited! It was about 20 degrees,so for the sightseeing just perfect! We first stopped by for lunch in Mexican fastfood for my favorite burrito. I can be really nasty when I’m hungry, so we had to. It cost about $ 15, and we really had a hell of a bite. Yum. As far as food is concerned, it was the only cost, because souvenirs such as rubber Trump and FBI car I don´t need in my life.

The main crowded center of the most important and most beautiful monuments is not so big, but one day here is not enough. We wanted to see a lot in one day, so we made it easier and rent bicycles (I don´t remember exactly how much it was, but it was quite expensive and we had it for two hours). Bike stands are all around the city and alleys, it works on your credit card, you pay for a few dollars a round, and when you return it back to the bike stands, they will charge money from your card from – the amount of time you spent on the bike 🙂 This city is like a bike ride, people are cycling everywhere and here are a lot of routes for bikes. The obstacle was probably a few tourists in some places, but I recommend it if you are busy ! There is a transport network and a metro (where are carpets on the floor! wowo) in the city, but we preferred to ride our red bikes.

The entire center is surrounded by a variety of museums, and if you would like to visit all of them, you would spend here more than three days I think. All museums are for free, and before you get in, you have to go through special control like at the airport. I don´t know, I do not care to much about the museums, I prefer to learn something about buildings, monuments and observe the atmosphere with a cup of cofee in my hand 🙂 Probably the best known are: National Gallery of Art, Smithsonian National Air and Space Museum, kam jsme zavítali i my, United States Holocaust Memorial Museum, Smithsonian National Museum of Natural History nebo National Museum of African American History and Culture, které mě nijak nezaujalo. 

The Capitol and are around 1,526,895 tourists with a selfie sticks, but you’ll be able to create some pretty photo for sure. But such amazinig buuilding!!
I really fell in love with the botanical garden very close to the Capitol, so if you like cactuses and all kinds of flowers like me, definitely go there!
Around the White House are also a lot of tourists, but I did not mind it, but we went round here with our super bikes, I can not imagine that we are walking around the city, this was really a great choice.
Just as there are fountains with water everywhere, there are also toilets (free of charge), which I see as a big plus compared to, for example, Prague.

And what we had to visit in one day?

National Mall – 1 mile long park; between the Capitol and the Washington Monument (along with countless museums)
FBI building
The Kapitol- The seat of the US Congress
White House
Washington Monument (169 meters high)
Lincoln Memorial
Jefferson Memorial
Pentagon

Now I perceive this city as one of the most beautiful cities I´ve visited during my first visit in the US, overall, it’s perfectly clean in the streets, people feel safe, and people are very kind! I’m looking forward to return here very soon! 🙂

Výstřižek.JPG

PHOTOGALLERY

Such a super tip: If you want to send a postcards from anywhere in the world, I do not recommend post at all, but I’ve tried the application Touchnoute, and you will just buy a credit and send the PICTURES FROM YOUR PHONE anywhere! With the text on that address, it is a much cheaper than buying a postcards, findind a post and it will save you a lot of time. The picture will come anywhere in 1 week and that´s perfect! 🙂

Thank you very much for reading my posts!

cropped-podpisovc3a9-logo1.jpg

LINKS:
Tips for parking in D.C.
Online v angličtině průvodce
Official websites of Washington Washingtonu D.C., kde najdete seznam nejbližších událostí!
Kam zajít na dobré jídlo? Restaaurants ZDE a kam na výborný DRINKS? 🙂

Další užitečné informace, týkající se např. dopravy ZDE