WASHINGTON D.C.

ZÁPISNÍK Z CEST

Vydejte se s námi společně na jeden den do Washingtonu, hlavního města US.

WashingtonDC

🙂 Vyrazili jsme na konci září 2016 brzy ráno z Bethany Beach, Delaware, což je asi 2 hodinky cesty autem. Doporučila bych vyrazit co nejdříve, abyste se vyhnuli dopravní hustotě. Předměstí Washingtonu nic moc, na okraji divné čtvrtě, strašidelné, kde bych se možná bála vystoupit z auta, aby mě někdo nesejmul. Ale hned, jak jsme zaparkovali (níže vám dám odkazy, kde v D.C. zaparkovat) a vykročili do ulic, jsem začala tušit, že budu nadšená! Počasí nám celkem přálo, bylo asi 20 stupňů, ani zima ani vedro, takže zase na sightseeing ideální! Vydali jsme se nejdřív na oběd do mexického fastfoodu na moje oblíbené burrito. Dokážu být fakt protivná, když mam hlad, takže jsme museli. 😀 Stálo to asi 15 USD a fakt jsme se strašně přežrali. Mňam. Co se týká jídla to byla jediná útrata, protože suvenýry jako gumovej Trump a FBI autíčko fakt k životu nepotřebuji.

Centrum nejdůležitějších a nejkrásnějších památek tak velké není, ale jeden den na to asi nestačí. Nám víc než jeden den nezbýval, a tak jsme si to ulehčili vypůjčením kol (nevim přesně, kolik to stálo, ale byl to ranec a to jsme je měli tak dvě hodinky).  Dolé vám dám odkaz. Stojany s koly se nacházejí všude kolem památek a v uličkách, funguje to zase na kreditku, předplatíte si za pár dolarů kolo a ve chvíli, kdy ho nazpět vrátíte do stojanu, vám to ztrhne z karty další prachy podle času, který jste na kole strávili :). Tohle město je na jízdu na kole jako dělané, všude jsou cyklo cesty a člověk se nemusí bát. Překážkou bylo snad jen na pár místech velké množství turistů, ale i tak to doporučuji, pokud máte málo času! Ve městě tvoří dopravní síť i metro, ale my jsme raději využili naše červené kolečko.

Celé centrum je obehnané nejrůznějšími muzei a pokud byste chtěli navštívit všechny, nestačili by vám podle mě ani 3 dny. Všechna muzea jsou zdarma a než vstoupíte dovnitř, opět vás čeká podobná kontrola jako na letišti. Když já nevím, mě ta muzea moc nezaujala, já se raději kochám budovami, památkami a atmosférou s kávičkou v ruce 🙂 Mezi nejznámější patří National Gallery of Art, Smithsonian National Air and Space Museum, kam jsme zavítali i my, United States Holocaust Memorial Museum, Smithsonian National Museum of Natural History nebo National Museum of African American History and Culture, které mě nijak nezaujalo. 

Kolem Kapitolu je zase 1 526 895 turistů se selfie stickama, ale nějakou pěknou fotku se vám určitě podaří vytvořit. Pokud jste tu v létě a na konci léta, potkáte na 99 % nějaké Čechy 🙂 Strašně moc se mi líbila botanická zahrada, která se nachází velmi blízko Kapitolu, takže pokud máte rádi kaktusy a všelimožné květinky jako já, určitě zajděte!
Kolem Bílého Domu se zase hemží strašně turistů, takže to mi dost vadilo, ale objeli jsme to celé dokolečka na našich super kolech, neumím si představit, že se celým městem taháme pěšky, tohle byla fakt super volba. Kromě turistů je tady asi stejný počet policajtů se psy a podobnými vymoženostmi. 🙂

Stejně jako se všude nacházejí fontánky s pitnou vodou jsou všude i toalety (zdarma), což vidím jako velké plus v porovnání např. s Prahou.

A co jsme během jednoho dne nemohli minout?

  1. National Mall – park dlouhý 1 míli; spojuje Kapitol a Washington monument (podél najdete nespočet muzeí)
  2. centrála FBI
  3. Kapitol – sídlo amerického Kongresu
  4. Bílý dům
  5. Washington monument (vysoký 169 metrů)
  6. Lincolnův památník
  7. Jeffersonův památník
  8. Pentagon

Washington D.C. vidím zpětně jako jedno z nejkrásnějších velkoměst, které jsem během první návštěvy USA navštívila, celkově je  v ulicích strašně čisto, člověk se cítí bezpečně a lidé jsou nadmíru zlatí! S New Yorkem je to naprosto nesrovnatelné. Už se těším, až se vrátím 🙂 

Výstřižek