O MNĚ

Zajímá tě, kdo vlastně jsem?

Jmenuji se Markéta Duruttya a píšu příběhy z našeho života v USA, kde spolu s manželem žijeme. V roce 2016, kdy jsem se poprvé vydala do Ameriky na program Work and Travel a pracovala dvě léta jako student VŠ v palačinkárně, jsem si založila tento blog. Vystudovala jsem v Čechách sociální pedagogiku, v této profesi jsem ale nikdy nepracovala. Po vysoké škole a během vízového a imigračního procesu do USA jsem pracovala v Praze ve velkém korporátu jako účetní. Pocházím ze Šumavy a v Praze jsem žila dohromady 6 let.

Na konci roku 2018 jsem se na trvalo odstěhovala za oceán k oceánu – do Bethany Beach, DE a aktuálně blog zaměřuji na naší novou a krásnou životní kapitolu – mé těhotenství a vše spojené s mateřstvím, a proto tu najdete zážitky a poznatky, které společně jako rodina zažíváme. A protože moc rádi cestujeme a poznáváme nová místa, najdete tady i zážitky a fotky z našich cest. Jako vekou součást mého blogu považuji svůj Instagram a Facebook, kde ráda sdílím každodenní život, pro mě samotnou jsou sociální sítě velká inspirace.

Mým hlavním cílem je spojovat lidi a maminky s podobnými radostmi, ale problémy a starostmi, které zažívám já sama, a proto jsem se rozhodla kromě sdílení života v zahraničí inspirovat dál formou rozhovorů. Prostřednictvím mé velké zvědavosti a radosti sdílením bych chtěla předávat mým čtenářkám pocit, že v tom nejsou sami.

Kromě aktivit online a cestování ráda čtu, tvořím a relaxuji s barvami v ruce a nebo stojím u plotny a vařím, peču, a proto tu najdete i pár receptů a nápadů k tvoření.

Chci se ale především pořád zlepšovat v tom, co mě baví a neztratit radost ze života. Jsem opravdu vděčná za to, co mám.

Přeji vám příjemné čtení nebo sledování a doufám, že se vám tu bude líbit.

Markét