Baby Shower

Baby Shower – co to vlastně je? I já jsem si vyhledávala články, jak by měla probíhat, protože jsem nikdy předtím na žádné Baby Shower nebyla, jen jsem o ní slyšela, a tak jsem jen mohla tušit, co od ní čekat. Každá Baby Shower může být trochu jiná a mít odlišný účel.

Tu naší organizovala Nina jak pro mě, tak mého muže a hlavním účelem byla společná oslava očekávaného miminka ve formě sobotního brunche a předání dárků pro naše miminko. Obvykle má být Baby Shower překvapením pro nastávající mamku nebo oba rodiče (v poslední době to není jen „ženská“ záležitost, ale celé rodiny) . My jsme věděli jen místo a čas. Myslím, že 7. nebo 8. měsíc těhotenství je ideální doba na Baby Shower, ani moc brzy, ani pozdě. Často si pro tuhle příležitost maminky pořizují speciální šaty, aby ladily, ale já jsem si vzala moje oblíbené podzimní, které mi darovala Nina někdy minulý rok. Bohužel nevím, kde je koupila, nemají ani cedulku, ale jsou jedny z mých nej!

Zhruba od poloviny těhotenství si sestavuji na Amazon Prime tzv. Baby Registry (seznam), který používám zároveň jako checklist věcí, které bych chtěla pořídit do výbavy, a tak bylo super zaslat Nině odkaz na naší registraci, když jsme se dozvěděli, že pro nás Baby Shower chystá. Ona pak odkaz rozposlala všem, kteří byli pozvaní. Velkou výhodu v těchto online registracích vidím v tom, že opravdu dostanete to, co vy chcete a né žádné zbytečnosti nebo věci, které se vám nelíbí. Další plus je to, že kdo má odkaz, tak vidí, jestli už věci někdo pořídil nebo ne, pokud je teda kupují lidé přímo z konkrétního odkazu, takže se nestane, že věc pořídí 2x. No a bonus této registrace je, že na všechny věci, které nikdo nekoupí, poskytuje pak Amazon 15% slevu + zdarma baby welcome box se vzorečky. Dopředu jsme vlastně věděli, co dostaneme, protože je to v odkaze vidět, ale já na tom nevidím nic špatného. Myslím, že překvapení spočívalo hlavně v tom, jak celá akce probíhala. O dárcích to není. Co jsme dostali tady nenajdete, ale do budoucna chystám článek na celou výbavu.

Vyrazili jsme kolem 10:45 do Salisbury, MD, kde se Baby Shower konala od 11:30 v Lukiho práci – ve školící místnosti, kde Luki učí svoje studenty a zaměstnance firem. S sebou jsme brali tradiční české jahodové a borůvkové koláče, které jsem napekla, protože by mi bylo trapné přijít bez ničeho. Byla jsem trošku nervózní, protože nejsem ten typ, co by měl rád okolo sebe větší pozornost. Hned po tom, co jsme vešli do místnosti, kde bylo vše krásně přichystané, jsem neudržela slzy, protože na zdi se promítaly fotky z mého a Lukiho dětství a to mě dostalo, protože mi bylo líto, že tady nemůžeme mít naše rodiny. Bohužel to je úděl života v zahraničí. Naše rodiny se ale angažovaly tímto způsobem a poslaly si mezi sebou ty fotky, aby byly s námi alespoň takto. Nemohla jsem slzy zastavit, protože jsem koukala na malého bráchu a mamku, Lukiho jako miminko, rodiče…. Můj make-up byl k ničemu 😀 Odešla jsem na záchod se trochu dát dohromady a pak už jsem byla naštěstí v pohodě. Překvapilo mě, kolik lidí přišlo (asi 15) a hlavně, jak byli všichni upřímně nadšení a gratulovali nám. Některé Lukiho kolegy s jejich rodinami jsem neznala předtím osobně. Barvy výzdoby byly laděné různě – béžová, mintová, trošku růžové, šedé, ale vše krásně zapadalo, nebyl to ten klasický přehnaný emerican style. Na baru s pitím vytvořila Ruta český nápis „miminko“ – bohužel zrovna na fotce upadlo první písmenko.

Nina s Rutou nás provedly barem a ukázaly, co všechno si můžem k jídlu a pití nabídnout. Bylo toho dost – avokádové toasty, acai bowls, quiche, čerstvá zelenina, ovoce, cupcaky, k pití MOMosa, cukroví, které napekla Nancy, – fotky jsou pod článkem. Servírovali Lily, Thomas a Greta. Každý si nabral a jedlo se a pilo se – žádný alkohol pochopitelně 🙂 . Pak nám Desi představila všem několik her, které předem připravila a jedna z nich bylo kreslení miminka na papírový talíř, který jsme si položili na hlavu a kreslili po „slepu“, haha, dost jsme se u toho pobavili! Nejsem moc fanoušek podobných her, ale bylo to fajn. Nakonec jsme si dali dezert a vrhli se na rozbalování dárků. Každý dostal Bingo kartičku a odškrtával si, co jsme dostali. K dárku byla přiložená vždy karta, a tak jsme četli nahlas přáníčka a chlubili se, co jsme dostali. Připadalo mi to jako na Vánoce!

Když bylo po všem, Stephen, profesionální fotograf, nám udělal pár krásných fotek venku, bylo nádherné podzimní počasí. Původně jsem žádné těhotenské profesionální fotky nechtěla, ale byla příležitost, a tak jsem na konec ráda, že máme památku.

Na organizaci se nepodílela jen Nina, ale celá DiCarlo rodina a vlastně všichni, kdo přišli. Byl to pro nás krásný a speciální den, na který budeme ještě dlouho vzpomínat a jsme strašně vděční za lidi, které tu okolo sebe máme!

Ještě po návratu domů jsem byla plná emocí a do večera třídila dárky, odstříhávala cedulky, organizovala hračky, rozložila plenkový dort (kde bylo btw 70 plenek! – já vím, tento počet je tak na cca. týden? 😀 ) a vyvářela lahvičky. Luki sestavil kočárek, do kterého jsme připoutali Pendula (plyšový pes) a vozili jsme ho po domě like crazy. Myslím, že máme oba nový oblíbený koníček. Do výbavy nám ještě pár věcí chybí a já se tak konečně můžu pustit do praní, žehlení a všech příprav. Moc se na to těším! Naše Baby Shower odstartovala oficiálně zbývajících pár týdnů vybavování, abychom byli ready na příchod našeho baby.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.