Celodenní nevolnosti, co mi pomohlo?

Všichni mi říkají, jak je těhotenství jedno z nejkrásnějších období v životě ženy, ale z vlastní zkušenosti už teď můžu říct, že mi to tak první 3 měsíce vůbec nepřipadalo a neužívala jsem si to ani trochu. Období těhotenských nevolností je ale doufám konečně za mnou a i když jsem ani jednou za celou dobu 1. trimestru nezvracela, protože jsem v podstatě neměla co, tak mi bylo hodně špatně a skoro jsem nejedla. Při pohledu na ledničku nebo kávovar se mi tak navalovalo, že jsem do sebe nalila citrónovou vodu a běžela na záchod, abych to zklidnila. Sama jsem byla ze sebe překvapená, že jsem se ze dne na den zbavila „závislosti“ na kávě, přestala na chvíli jíst maso nebo pít moje nejoblíbenější čaje. Jako by se moje oblíbené chutě vyměnily za chutě někoho jiného.

Vždycky jsem si říkala, že to ty těhotný ženský přehánějí, že se mě to nemůže týkat a že je celý tohle téma hrozně nafouknutý, bohužel jsem se zmýlila a nechutenstvím jsem trpěla už od prvních pár týdnů těhotenství, byl to zároveň jeden z příznaků, který mi dával najevo, že se něco děje. Netrpěla jsem nevolnostmi bohužel jen ráno, ale celý den. Ráno, odpoledne večer a tudíž rady tipu jezte málo, ale často mi byly opravdu k ničemu. Nejedla jsem skoro vůbec a byla jsem tím pádem nucená brát těhotenské vitamíny, ačkoliv nerada. Viděla jsem totiž zodpovědnost nejenom za sebe, ale i za to malý škvrně, který chudák nedostávalo v tu dobu skoro žádné živiny. S nechutenstvím se pojila i lenost a nemožnost cokoliv dělat, byla jsem dost neschopná a musela jsem se nutit i vstát z postele, a tak jsem začala vyhledávat, co by mi mohlo vyhovovat.

Tuhle vychytávku našel na Amazonu můj muž a musím říct, že mi dělala fakt dobře. Pouštěla jsem difuzér pokaždé, kdy jsem se cítila pod psa a vyhovovalo mi hned několik olejů. Difuzér naplním vždy vodou a kápnu do něj 3 kapky oblíbeného esenciálního oleje, pustím a můžu si zvolit i oblíbené barevné podsvícení. Vyhovuje mi to i jako relaxační metoda nejenom při nevolnostech a zároveň se lépe dýchá, když spíme se zapnutou klimatizací. Používám ginger olej, levanduli a peppermint.

  • Zázvor a hlavně zázvorová limonáda

Všem doporučovaný zázvor mi opravdu dělal dobře a kamkoliv jsme v Česku přišli do restaurace a na nápojovém lístku chyběla tahle limonáda, měla jsem chuť odejít. Celkově jsem ale prahla po jakýchkoliv ledových a hlavně perlivých nápojích, a tak jsem si vystačila i s Kofolou nebo malinovkou. Teď v Americe už na výběr moc nemám, Colou se futrovat nechci, a tak se musím spokojit s perlivou vodou s citronem.

S akupresurou mám už pár zkušeností, řeším pomocí této metody např. bolesti hlavy, a tak jsem našla na Youtube video, které ukazuje, jaké body stlačovat při těhotenských nevolnostech. Myslím, že tohle mi pomohlo asi ze všeho nejvíc a zafungovalo to nad moje očekávání. Nejtěžší je dané body najít, ale pokud to budete pravidelně zkoušet, určitě se výsledku dopracujete. Pokud byste s touto metodou začínali, doporučuji si nejdřív přečíst minimálně nějakou příručku, pořídit si knihu nebo si zhlédnout pár videí na Youtube, nejsem v tom žádný odborník, takže neporadím, vše mám načtené ze skript, ale rozhodně to doporučuji všem, kdo upřednostňujete řešení zdravotních potíží bez léků. Video:

  • Sacharidy

Sacharidy a všechno, co obsahuje hodně hodně cukru mě dělá spokojenou i nadále. Jedla jsem hodně ovoce – nektarinky, jahody, borůvky, broskve a úplně nejvíc mi vyhovovalo, když bylo pořádně kyselý.

Jsem opravdu ráda, že je tohle období, doufám, za mnou a těším se, co mě čeká, u ovoce zůstávám i nadále a uvidíme, kam se moje chutě začnou ubírat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.