JAK SI BĚLÍM ZUBY?

Ahoj všem,

přišlo mi několik dotazů na Instagramu týkajících se mých zubů, tak jsem se rozhodla to sepsat sem.

Tak jednak jsem měla rovnátka, takové ty na pevno, železné, co všude škrábou a měníte si na nich barvy gumiček při každé kontrole. Moje zuby byly předtím, než mi rovnátka nasadily, příšerný. Ti, co mě znají od mala, tak uznaj. 😀 Mám malou pusu, takže se mi zuby do pusy nevešly a špičáky mi začaly růst výš v dásni, vypadala jsem jak vampír. Navíc jedničky mi vylezly dopředu, hrůza. Rovnátka jsem měla jen rok a půl a zuby se stihly srovnat celkem dost rychle. Paní ortodontistka mi říkala, ať tam rvu ty gumičky postupně po jednom, co mi stáhnout zuby k sobě, ale já rvala třeba tři najednou, ehm, taky se pak několikrát stalo, že želízko prasklo a já musela na opravu, au. Čtyři zuby mi museli dokonce vyškubat, protože ta pusa je fakt malá. Takže to by bylo ke tvaru a rovnosti.

A teď bělost…

Na začátek bych asi zmínila to, že jsem s bělením nebyla nikdy na žádné klinice, vždy jsem volila domácí varianty.

Poprvé jsem začla bělit někdy v 18  a vybírala jsem asi podle recenzí, to už si přesně nepamatuji. Vybrala jsem Opalescenci, stálo to tenkrát 1 500 Kč, ale zase zrovna na těchto výrobcích bych asi šetřit moc nechtěla. Opalescence má různé stupně bělení a podle toho také necháváte působit. Dostanete k tomu veškeré vybavení viz. na fotce. To, co jsem koupila, mi ty zuby vybělilo, nekecám, tak do běla, že když jsem si pak 2x zašla do solárka, abych na maturáku nesplývala s béžovými šaty, ty zuby byly víc zářivé, než ty šaty. 😀 To jsem docela přehnala, ale bylo to dost rychlý, celkem levný, ale…

Bez názvu.png

Ale, všechny tyhle bělidla způsobují, že vaše zuby jsou křehčí, proto se nedoporučuje to dělat nějak dlouhodobě nebo víc, než se doporučuje. Nic hrozného to nezpůsobilo, jenom je mám hodně citlivý, do nanuku se prostě nezakousnu. 🙂

Podruhé jsem zkusila kokosový olej, který mimo jiné použivám na všechno až do teď. Nejen, že nemáte zubní plak a likviduje bakterie v puse, ale taky bělí. Oproti těm drijákum z internetu a amerických drogerek však o hodně pomaleji, ale šetrněji. Takže za mě doporučuju!

No a konečně se dostáváme k americkým drogerkám. Všichni bělej, všichni! Najdete tam většinou regály plné několika produktů různých značek a způsobů bělení. Mám vyzkoušený jeden z těch levnejších, který stojí kolem $15 (315 Kč), vydrží vám to celkem dlouho a nedoporučuji bělit víc než 1x týdně. V balení je bělící gel, forma ze speciálního materiálu a bělící ústní voda. Mám to ozkoušené, používám tak zhruba rok a půl a bělí to dobře, nepociťuji žádné další změny na zubech. Přiznám se, že jsem to zatím v ČR nikde neviděla, ale určitě to půjde objednat někde online.

Plus White Whitening System

Mezi asi nejznámější patří Crest, bělící pásky, osobně vyzkoušené nemám, ale kamarádky jo a taky je vidět dobrý  hodně výsledek. Vím, že nějaké produkty od Crest, lze koupit na Notinu.

 Bez názvu.png

Aktuálně spolu s kokosovým olejem, zatím bez výrazné změny, používám 100 % přírodní mikromleté bělící černé uhlí. Ale pozor, kromě toho, že vypadáte při bělení uplně šíleně, vám to zadělá celou koupelnu, je potřeba s tím zacházet dost opatrně. Namočim si vždy kartáček, dám na něj trochu pasty a ponořim do toho uhlí. Vypadá to šíleně, ale je to další šetrnější způsob. Tak uvidíme. Lze koupit na Amazonu nebo na jiných webech, pokud si to dáte do vyhledávače, určitě vám to najde hodně stránek. Cena se pohybuje kolem 400 Kč.

Zkoušel jste to už někdo a vidíte výsledky?

100 % Natural Teeth Whitening

Zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti vy, co platí na vaše zuby a jaký způsob bělení vám přijde ten nejlepší ? Snad vám to k něčemu při rozhodování bude.

Mějte se krásněěěěěěěěě!

cropped-cropped-cropped-logo3.jpg

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s