TRAVEL PLANNER

Kroky k tomu, jak si co nejlépe zorganizovat vaše cesty  🙂

Ahoj všem, rozhodla jsem se vám sepsat pár tipů, kterými se řídím při plánování našich cest. Určitě nejde o návod, kterým bych se řídila přesně krok po kroku, ale je to takové vodítko, které mi pomáhá.

KROK 1 // KAM?

Rozhodneme SE, KAM vlastně chceme! 😊 Logicky 😊 Definicí toho, kam chcete jít, si nastavíte cíl. Spoustu lidí kecá o tom, že někam jedou, že budou cestovat, ale o konkrétních místech mluví nejasně a nebo ani neví, co vlastně chtějí vidět. Je mnohem jednodušší, když si řeknu, že chci vidět New York, než když když si řeknu, že prostě chci do Ameriky. Celková cesta je pak konkrétnějš a usnadní celé plánování.

KROK 2 // NÁKLADY

Plánuju dobu cestování a s ní spojené náklady. Je rozdíl, když někde strávíte týden nebo dva. Celé je to o tom, kolik a za co jsme ochotni peníze na cestování utratit. Chci batoh a stan nebo bych radši pobývala v luxusních hotelích? Kolik stojí pronájem auta, ubytovny, hotely, restaurace a vstupy?

KROK 3 // AKTIVITY

Co všechno chci vidět? Je potřeba to zchecknout. Na internetu najdete k místům po celém světě tolik inspirace. Stačí trochu nadšení pro danou zemi, místo a hlavně čas, který je nezbytný pro správné naplánování. Sepíšu si na papír, jaká místa chci v dané zemi, městě vidět a zjišťuju o nich úplně všechno. Inspirace je zkrátka všude. Instagram, YouTube planning videa, road tripy, Facebookové stránky, známí, kamarádi, knihy, guidebooky,….

KROK 3 // ŠETŘIT

Šetřim peníze. 😊 K tomu si já třeba musim říct, že mi nemusí každej den krvácet peněženka kvůli kafi ze Starbucsku nebo obědech po restauracích. 😀 Ale zase je pravda, že spoustu lidí kolem mně se neustále vymlouvá na to, že na cestování nemá peníze, ale ono už to taky není úplně pravda, jak jsem psala výš, to, za co kolik utratíme si určujeme my sami.

KROK 5 // TIPY

Pravidelně kontroluju nabídky last minute letů, ubytování a podobně, nastavte si upozornění pro daná místa. Tohle platí hlavně pro výběr letenky, u jízdenek autobusů a vlaků se s cenou moc hýbat nedá.

KROK 6 // REZERVACE UBYTOVÁNÍ A LETU

Pokud mám už nastavený časový plán a všechno uvedné výše, můžu rezervovat ubytování a další rezervace (letenka, auto,….). Pokud ale cestuju déle jak tři týdny, ubytko rezervuji pouze na první týden. Na kratší cesty dp 10 dnů je ideální naplánovat všechno do puntíku. Pokud už vím konkrétní místo, neexistuje žádný důvod, proč bych nebookovala ubytování. Můj názor je, že čekání bude vést zbytečně k tomu, že ztratim tipy.

KROK 7 // MÍSTA, ATRAKCE

V tomhle kroku už můžu plánovat konkrétní aktivity. Ideálně si nakreslim hlavní aktivity, které chceme stihnout a k tomu kolik stojí. Případně k tomu dodám další aktivity, které nejsou prioritou, ale chci je navštívit, pokud zbyde čas a peníze. Tímto krokem taky zjistim, zda je potřeba udělat pro zvolená místa rezervace.

Co nesmím zapomenout zvážit?

Restaurace, obchody s potravinami  Pojištění  Vízové požadavky, pas, dokumenty  Banka, platby kartou  Jazyk v dané zemi  Počasí  Váha kufrů, délka cesty, lel  Ceny v dané zemi, městě  Časové pásmo  Léky, očkování  Telefonní a internetové připojení,………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Už je jen na vás, jaký planner si pak sami vytvoříte, já si iděálně všechno předpřipravim v PC a pak tisknu na papír, postupně vpisuji nápady a pak vpisuji zpět do elektronické podoby 🙂

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s