VÍZOVÝ POHOVOR 18.5.2017

Ahoj všem,
ráda bych Vám poskytla informace týkající se vízového pohovoru J1, který jsem absolvovala již po druhé a tento rok 18.5.2017. Kdyby Vás zajímalo cokoliv dalšího, spoustu detailnějších informací, které tento rok vypisovat nebudu, najdete v článku Vízový pohovor 25.5.2016!

Přiznám se, že jsem celkem stresovala, vlastně ani nevím proč, ale minulý rok jsem teda takhle nervózní nebyla. Možná k tomu přispělo to, že odlétám 27.5.2017 a všechno vyřizování je dost na čas. Dlouho jsem totiž čekala na vydání formuláře DS-2019, bez kterého nemůžete vyplnit formulář DS-160 a přihlásit se na vízový pohovor. Do teď nevím, proč se to tak zdrželo, ale do programu české agentury jsem se přihlásila s dost velkým časovým předstihem a to už v únoru 2017 a skoro 3 měsíce jsem na všechno čekala, což oproti minulému roku bylo pouhý měsíc. Do programu jsem se totiž minulý rok přihlásila až na konci března (což považuji za dost pozdě), ale všechno jsem měla vyřízené v časovém předstihu a včas. No nic, jakmile mi dorazilo SEVIS number, začala jsem všechno rychle řešit, vyplnila DS-160, zaplatila zbylé poplatky a přihlásila se na vízový pohovor, ale co se nestalo, že jo…Koukám do toho kalendáře a nejbližší volný termín byl až 25.5.!! A já jsem chtěla odletět 27.5. (v tento moment jsem ještě neměla letenku). V mém profilu žádosti jsem vyplnila formulář s urgentní žádostí o termín (v angličtině). A další den mi byla žádost zamítnuta – vyhoví vám pouze v případě, že již máte letenku a datum odletu je dřívější, než datum pohovoru. Ale alespoň jsem to zkusila, dříve prý s urgentními termíny problém nebyl, ale rok co rok je to složitější. No , nic méně, řekla jsem si, že to teda risknu a hned další den jsem koupila letenku na 27.5., protože za cenu 11 200 Kč jsem si prostě řekla, že musim. Říkala jsem si, že pohovor bude ok, viza dostanu a 26.5 v pátek si pas vyzvednu osobně (což vám vyhoví vždy, pas s vízem si můžete vyzvednout vždy následující den po 15. hod). A ono se na mě usmálo štěstí a česká agentura mi napsala, že se na ambasádě uvolnily nějaké termíny, ať to zkusím a tak to šlo přehlásit už na 18.5. (1 změna je zdarma, za další změny zaplatíte myslím kolem 60 USD)! Super. Tohle všechno trvalo dva dny, docela stres, ale nakonec to dobře dopadlo, ve 13:30 18.5. jsem přišla na ambasádu, kde mě opět mile přivítali, co mě ale překvapilo bylo to, že jsem tam byla v celé čekárně sama! Minulý rok nás tam bylo tak 20 a teď nic, říkám si oukej, klid, ale docela mě to znervóznilo. Šla jsem na řadu asi po pěti minutách čekání, konzul se mě zeptal jen kam jedu a chtěl potvrzení o studiu v angličtině. Byla jsem tam asi tak dvě minuty! Pak jsem mu akorát řekla, že si pas vyzvednu druhý den, nalepil tam spešl nálepku, že se nebude zasílat poštou a bylo 🙂 Your visa has been approved ! 🙂

Měla jsem trochu strach i kvůli tomu, že se údajně podmínky J1 víz zpřísnily a několika studentům víza zamítli, ve většině případů to byli studenti v posledních ročnících (5.). Samozřejmě vám v tomto případě nevrátí ani korunu a je dost pravděpodobné, že se už do US nedostanete ani ne Estu. Snad někdo nepatříte mezi ně.

Mějte se krásně a přeji všem krásné léto plné zážitků ať už v ČR nebo kdekoliv jinde po světě!

cropped-cropped-cropped-logo3.jpg

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s