JAK BÝT RANNÍ PTÁČE?

Jak být ranní ptáče?

Vzpomínám si, jak jsem se jako dítě s bráchou probouzela o víkendu v 11 a panelákové děti, co už dávno od 7 běhaly na sídlišti, klepaly na dveře, že jako jaktože ještě nejsme vzhůru! Hrůza. Na gymplu zhasínat v půlnoci bylo na denním pořádku a ráno jsem se probouzela až tak do oběda ve školní lavici. Vždycky jsem chtěla být ranní ptáče, udělat si dobrou snídani v 5, 6 ráno, učit se, a vypadat super, ehm. To se mi stalo tak jednou, když jsem zapomněla, že píšu druhej den test z matiky….

Už jsem se tak nějak začla smiřovat s tím, že jsem asi noční člověk. Učit se po večerech, po nocích “pařit” a přes den spát.

Velká změna však přišla chvíli po tom, když jsem se tak nějak osamostatnila a začla bydlet sama. Nikdo mi tu svačinu ráno neudělal, že jo. Chodit ze školy rovnou do práce, odcházet z domu v 7 ráno a vracet se v 10 večer. Znáte?

Tak nějak mi začlo docházet, že pokud nepůjdu spát v 10 večer, druhej den fakt nedokážu fungovat. A pokud to dokážete s ponocováním, dejte mi vědět, díky.

A jak se nezhroutit z toho, že doma skoro jen spíte? Napíšu vám, co mi pomáhá každý den nastartovat lépe a nejet hned ráno metrem otrávená (ty rozespalý ksichty, co vlastně jsou ještě jednou nohou v posteli, fakt nemusim)

 1. Než jdete spát, připravte se na další den.
  1. v kuchyni si vždycky připravte snídani, svačinu, cokoliv, věřte, i blbá voda ve varný konvici vám ráno dost urychlí, když nestíháte (pokud vám jí ovšem spolubydlící nečmajzne a udělá si z ní čaj, když vstává dřív než vy)
  2. připravte si předem oblečení, které si chcete vzít na sebe
  3. mrkněte do diáře a v hlavě si naplánujte, co vás asi tak čeká, co musíte stihnout
  4. pokud chcete ráno cvičit, připravte si věci na cvičení předem do poličky nebo rovnou někam na oči – je to super, když se náhodou stane, že se na to vykašlete, máte dost výčitky, že tam ty legíny na běhání zůstaly jen tak ležet. 😀Když totiž cvičíte v ranních hodinách, nebo chodíte do práce dřív, než byste museli, můžete si zblízka zařvat na ten notebook na konci dne: „Jsem hotovááááá.“ A jen tak vydechnout. A nechodíte spát s pocitem, že jste něco nestihli
  5. krabičkujte! – miluju si jen tak organizovat svačinu do krabiček – já vim, to je asi úchylný, ale prostě to dělám, stejně tak jako vodu s citrónem

Myšlenky, než jdete spát, jsou důležité víc, než by se zdály.

Vaše první myšlenka po ránu může být stejná jako myšlenka, která vám běžela hlavou přímo před tím, než jste usnuli. Spoustu lidí těžko usíná, pokud se má dít druhý den nějaká mimořádná událost atd. (Štědrý den, dovolená, atd., protože jsou totálně nadšení z toho, že ráno vstanou. A jakmile zazvoní budík, s nadšením vylítnou z postele už v 6.

Na druhou stranu, pokud vaše poslední myšlenka před spaním je něco jako „Do háje, zejtra zase na pátou, fuj. Jsem vyčerpaná” Tak ráno bude probíhat asi podobně: “Bože, už je zase pět? Já chci spát!”

Klíčové je, abyste se vědomě rozhodli o záměrech na následující den, abyste aktivně vytvořili pozitivní očekávání pro nové ráno.

Jděte do postele dříve. A dřív vstanete. 🙂 Nepijte moc alkoholu, jo? Ehm, pak je vám totiž totálně jedno, co se druhej den děje.

Na závěr potřebuju radu, proboha !!!

Jak se zbavím toho, že minimálně 3x posouvám budík!?!? A nezáleží na tom, v kolik vstávám, prostě to dělam už asi ze zvyku. Předem díky za jakékoliv rady! 🙂

Na internetu jsem našla článek, že je ideální dát budík co nejdále od postele a vyletět ho vypnout, – zkusím a dám vám vědět. 😀

Mějte se krásně!

Vaše,

cropped-podpisovc3a9-logo1.jpg

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s