K ZAMYŠLENÍ

Aneb pozitivním myšlením k lepším ránům!


Špatných a smutných věcí je kolem nás dost a někdy až až, hlavně pokud se dostanu k tomu, což se naštěstí stává velmi zřídka, že zapnu televizi kolem 7 – 9 hodiny večerní, bože. Se pak nemáme divit, že se všechny ty ksichty jenom mračí, jsou nepříjemní a naštvaní na celý svět, nebo závidí těm spokojeným, protože právě sledují to, co jim televize a média podsouvají a ne to, co by si oni sami vybrali.

Stejně tak jako se dá nakazit špatnou náladou, se však mnohem lépe nakazíte náladou dobrou a svět tak bude zas o něco veselejší, nemyslíte? Naštěstí nemám kolem sebe lidi, kteří by byli věčně negativní a stahovali mě tak dolů, ale vidím to všude kolem, pracuji s lidmi a pořád mi nejde do hlavy, proč si lidé neustále na něco stěžují…Na všechno, na počasí, nedostatek času, na manžela, školu, práci, vždyť si to přece všichni sami vybrali?! Kromě toho počasí 🙂 A proč mají neustále potřebu řešit záležitosti ostatních? V každém je podle mého alespoň kousek optimisty, jen ho v sobě musí umět člověk objevit a probudit. Každý z nás má v hlavě také řadu vět, zpráv, událostí, které si v hlavě znovu a znovu přehrává a ty pak ovlivňují naše slova, činy, návyky, vztahy a nakonec podle mě i osud našich životů. 🙂

Být optimistou samozřejmě neznamená zavírat oči před problémy a nasadit si růžové brýle. Myslím, že stačí mít zdravý nadhled, hned se ze všeho nehroutit a snažit se najít světlejší stránky věci. Každý si z nás má svých problémů a starostí dost, to je jasné a někdy to mohou být dokonce traumatizující vzpomínky, které dokážou rozhodit a kvůli nimž vidíte některé věci stále černě, ale ztrácet energii zbytečně tím, co nemůžete nebo nedokážete změnit a ovlivnit, je zbytečné a nic to nezmění. A rozhodně to určitě nepomůže...Já jsem do teď nepochopila, proč si někteří lidé komplikují život tím, že prostě nejsou friendly a jednoduše lidští, ale dělají ze sebe haury a podtrhují svou důležitost nebo nadřazenost, vždyť přece všichni jsme lidi a každý z nás potřebuje jíst a spát 🙂 Asi právě tím, protože nejsou sami se sebou spokojení? Ale každý svého štěstí strůjce. Co si o tom myslíte?

Není podle mě větší radost, než když se máte na co těšit. Takže si promyslete a naplánujte zážitky, které vás čekají v blízké budoucnosti. A nemyslete si, že objednávky zázračných náramků a talismanů z e-bay vám pomůžou žít lepší a radostnější život :). Musíte začít sami u sebe.

Buďte zkrátka vděční za to, že se můžete v dnešní době svobodně rozhodnout ve většině záležitostech a dávejte najevo alespon trochu lásky! Že můžete žít na místě, které si sami vyberete, studovat, buďte vděční za svou práci, kterou jste si také sami vybrali a pokud nejste spokojení, vyberte si jinou, nedokážu si představit, že pracuji někde, kde nejsem spokojená, prostě bych skončila, nevidím důvod setrvávat někde na místě, které mě nebaví a nenaplňuje a nespokojenost by byla na obou stranách.

Když se nad tím zamyslíte, můžete být vděční i za to, že můžete spát v posteli každou noc, za slunce, které ráno vyjde, za člověka, který vás pozdraví s úsměvem a za lidi, kteří vás mají rádi. Radujte se z maličkostí. Taková ta praktická vděčnost je celkem výhra. Samozřejmě pokud si člověk prochází těžkou životní situací, je velmi obtížné zastavit negativní tok myšlenek a dostat se z toho obvykle trvá dlouho. Ono to zní samozřejmě jako klišé, ale když se podívám do minulosti a vzpomenu si na těžké chvilky, zpětně vidím, že čas to opravdu všechno vyřeší, přijdou na řadu další zkušenosti, noví lidé ve vašem životě a zážitky, které pomůžou ke zlepšení nálady a pozitivního myšlení!

Život není easy, to si všichni dobře uvědomujeme a nikdy nevíme, kam nás osud zanese. Nicméně jen my sami jsme TI, kdo si určuje, jestli se budeme blábolit životem věčně vytočený nebo s úsměvem na tváři.

🎭[If you can make a woman laugh, you can make her do anything //Marilyn Monroe//]

🙂 Mějte se krásně, nemračte se a držte se toho, že neexistují problémy, ale pouze řešení! 🙂

cropped-podpisovc3a9-logo1.jpg

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s