STUDENTSKÉ BYDLENÍ V USA

Ubytování agentura není povinna zařídit, ale většina zaměstnavatelů ubytování poskytuje, případně má již agentura kontakty na jiné zaměstnavatele v okolí vašeho zaměstnání.

Ubytování je ideální mít zajištěné ještě před odletem, předejdete tak zbytečným otázkám u vízového pohovoru nebo na imigračním. Není to však nutnost. Po příjezdu do USA jste však povinni poskytnout místo bydliště jak vízovému sponzorovi, tak české agentuře.

DSC00154

Cena ubytování se hradí obvykle 1x týdně a velmi záleží na místě, kde bydlíte nebo např. kolik vás je v jednom domě, pokoji atd. Týdně platíte v rozmezí zhruba 85 – 300 USD. Já jsem platila tu z nižších sazeb, což bylo 85 USD týdně a ubytování mi poskytl zaměstnavatel.

Dopředu vám říkám, že si nepředstavujte ubytko jako z amerických filmů, obvykle je vás v domečku kolem 10 studentů z různých koutů světa na 2 koupelny – hrůza –  a každý večer vám řvou ožralí Rusáci, Ukrajinci nebo Mexikánci v kuchyni a jelikož ty stěny amerických baráků jsou papírové, tak si asi umíte představit, jaké bezesné noci občas zažijete. 😀 Pro mě jako NEpárty dítě to bylo někdy fakt peklo, nic méně dům je většinou perfektně zařízený s veškerými spotřebiči jako je sporák, lednice, mikrovlnka, pračka, sušička, ložní prádlo, kuchyňské vybavení,…My jsme byly na pokoji tři Češky a měly jsme pokoj s vlastní koupelnou, což byla celkem výhra.

K čtvrti, kde byl náš domeček, patřil také místní bazén, což není nic neobvyklého a byl v ceně ubytka. Strašně super věc jít si po práci skočit v tom vedru do bazénu. 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s