JE TĚŽKÉ NAJÍT SI PRÁCI V USA?

Práce v rámci programu WT v USA je placená,

mzda se obvykle pohybuje mezi 8,25 – 14 USD na hodinu v závislosti na lokalitě a pracovní pozici + tipy (dýška). Rozsah pracovních pozic je široký, nejčastěji se jedná o práci v bazénech, hotelech, restauracích, obchodech, kavárnách. Pracovat tak můžete jako plavčík, prodavač, barman, uklízečka, číšník nebo animátor v parku.

Práce musí splňovat několik podmínek, musí být sezónního charakteru, zahrnovat interakci s Američany, oblast musí nabízet kulturní vyžití, lokalita musí nabízet bezpečné a cenově dostupné ubytování a práce nesmí být v rozporu s “Regulations” Department of State.

Vždy záleží na vašem rozhodnutí a nevyžaduje se obvykle žádné pracovní předpoklady, pracovní zkušenosti v oboru jsou jedině k dobru. Pokud vám práci hledá agentura, obvykle pak následuje krátký pohovor po Skypu se zaměstnavatelem  + zaslání životopisu v angličtině a nebo musíte nahrát krátké introducing video, některé agentury mohou vyžadovat jednoduchý test z anglického jazyka. Není to nic náročného a zvládne to každý, kdo má základy angličtiny.

Konkrétní pozice a práce vám sem vypisovat nebudu, to by bylo nekonečné, protože je toho opravdu hodně.

Co se týká pozice plavčíka,  je nezbytnou podmínkou, abyste absolvovali kurz na základě kterého dostanete certifikát vydaný ARC (AmericanRedCross – Americký Červený kříž), který ho opravňuje používat na celém území USA. Já osobně bych to dělat nemohla – celý den se pražit na sluníčku není můj šálek kávy.

Za zmínku snad jen stojí pozice, které nemusí být schváleny vízovým sponzorem jako nevhodné, jsou na tzv. black listu a jako účastník programu Work and Travel je NEMŮŽETE vykonávat. Jedná se o: pozice v kioscích, u některých lifeguard společností, pozice, z nichž je mzda závislá na provizi, pozice, které jsou prvotně zaměřeny na manuální práci, pozice v domácnostech – hlídání dětí, péče o seniory – na tyto pozice slouží jiné programy!, pozice profesionálních řidičů, pozice ve zdravotních střediscích, pozice, které vyžadují pracovní dobu hlavně v noci, pozice, které jsou označeny jako nebezpečné a riskantní (posouzeno dle Secretary of Labor at Subpart E), pozice, které vyžadují tělesný kontakt s ostatními lidmi (masáže, tetování,..), pozice v rámci “travelling fairs”, pozice u firem, které poskytují stěhovací služby, pozice, které zahrnují gaming a gambling + pozice v některých oblastech – zejména North Dakota, Louisiana, Alabama, Mississippi a na Floridě Panama city + Destin.

Co se týká konkrétních volných pozic, tak je agentury mají většinou veřejně dostupné na webových stránkách. Lokality jsou téměř po celém území USA, kromě výše vypsaných + velkoměst. Nejčastěji se jedná sezónní práci na pláži a v letoviscích, kam Američané jezdí na dovolenou.

Já osobně ještě doporučuji, pokud si chcete nějakou tu kačku přivézt dom, najít si tzv. Second job – druhou práci k té primární. Je dobré si dovézt s sebou vytisknuté CV, nebát se komunikovat, zařídit si americké telefonní číslo, kontaktovat online zaměstnavatele v okolí. Zkrátka nebát se, všechno je o komunikaci, nemáte co ztratit a pokud to nezkusíte, nestane se vůbec nic.

Celkově považuji za velmi snadné si v USA najít práci, pokud umíte dobře a slušně komunikovat! 

Fotky z práce – Sunshine crepes – palačinkárna  + Bethany Beach shop 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s