KDE SI ZABĚHAT V CENTRU PRAHY?

Běh, moje oblíbené aerobní cvičení za posledních pár let. V článku najdete tipy na místa v centru Prahy, kde si můžete zaběhat bez obav z aut a jiných dopravních prostředků.

I když se může někdy zdát, že Praha je plná dlažebních kostek a kopců, pořád jsou zde místa, kam stojí za to vyběhnout. Praha je nádherná, to bez pochyby, ale úplně ideální město pro běh to teda neni. Pokud se však rozhodnete v centru vyběhnout, mám pro vás tipy, kam chodím nejčastěji a kde to za to stojí.

1) Riegrovy sady

pojmenované po českém politikovi F. L. Riegrovi, městský park, ideální pro ty, kteří bydlí na Vinohradech a blízkém okolí. Je to sice neustále z kopce do kopce a vzdálenosti jsou celkem krátké, ale i tak se to dá. Ideální čas, kdy se sem vydat, je brzy ráno, kolem oběda a nebo pozdě večer. Co se týká období, tak jaro a podzim – v létě jsou tu fakt mraky lidí. Pokud vám však nevadí ty davy, psi, kočárky a tak dále, můžete kdykoliv a nebo si dokonce zaběhat na stadionu, který se nachází přímo uprostřed sadů. Občerstvit se můžete hned v několika bufetech. Jsou zde i dvě hřiště na posilování, jedno se nachází hned u vstupu na východní straně a další naleznete v Rajské zahradě, kde se dají, mimo jiné, také běhat schody. Vzhledem ke krásnému výhledu je to moje oblíbené místo.

IMG_20170127_221347_564.jpg

  • Kudy do Rígráčů? Ideální je vystoupit na zastávce metra Náměstí Míru (linka A) a poté dojít pěšky asi 10 minut chůze. Další možností je dojet autobusem č. 135 na zastávku Na Smetance, která staví přímo u jižního vstupu do parku. Velmi blízké zastávky jsou pak Vinohradská tržnice (tram č. 11 a 13) a Jiřího z Poděbrad (metro linka A, tram. č. 10,13)

Riegrovy sady
2) Parukářka

moje další oblíbené místo, jeden z menších parků, kde se kromě běhání dá kochat krásným výhledem jak na Žižkov, tak na Pražský Hrad a nebo si místo běhání ogrilovat maso na veřejných grilech. Najdete tady taky bunkr, kde se nachází Muzeum studené války, občerstvit se můžete v Hospůdce Parukářka. Ideálně se sem vydejte v ranních hodinách – nikoho nepotkáte a ten východ sluníčka stojí za to.

IMG_20170313_123410_080.jpg

  • Kudy do Parukářky? Vystoupíte na zastávce Olšanské náměstí (tam č. 5,9 a 26)

Parukářka.png

3) Krejcárek

z mého pohledu jedna z nejlepších in-line tras v Praze vůbec, protože není až tak známá a poměrně nová, nenajdete na ní tolik sportovců a pejskařů, jako třeba u Vltavy směr Zbraslav. Tahle trasa měří asi jen 3,5 km a vznikla zrušením původně staré železnice. Občerstvit se můžete hned v několika bufetech nebo restauracích podél trasy a pokud budete mít sílu, můžete vyběhnout na Vítkov, odkud uvidíte barevné střechy Žižkova.

Krejcarek1.jpg

Krejcarek2.jpg

  • Končí až u Hlavního nádraží (zastávka tedy Krejcárek – tram č.10 a 16 nebo z druhé strany tram. zastávka Hlavní nádraží (tram č. 9, 15, 5,) a poté dojít pěšky – osobně doporučuji začít ze strany Krejcárek.

Krejcárek.png

4) Náplavka

tak tu asi představovat nemusím – ne úplně ideální pro běžce, kteří se chtějí nadýchat stromů a zeleně v Praze. 🙂 Ale spíš se pokochat výhledem na Pražský Hrad a hipstery s velkými čokly 😛 

Naplavka5.jpg

  • Já osobně bych běžela ze zastávky Výtoň směr centrum – Palackého náměstí nebo až Staroměstská (oba názvy jsou zároveň názvy tramvajových zastávek). Bohužel davy lidí jsou tady jak večer, tak ráno, tak v zimě, tak v létě. 🙂

Náplavka
5) Letná

neboli Letenská pláň, bude zajímat hlavně běžce pohybující se v okolí Prahy 6 a 7, kde se tento celkem rozlehlý park nachází. Mimo to, že se zde koná několik akcí během roku, cirkusy, svatby a tak podobně, je zde několik památek a vejít do tohodle, Pražany oblíbeného, parku můžete hned několika vstupy.

_20170324_212337

_20170324_212328

  • Na jižním úpatí vede nábřeží Edvarda Beneše a nábřeží Kapitána Jaroše, které spojují Štefánikův a Čechův most (tram. č. 15, 17) – tudy vyjdete na Letnou schody. Nebo z druhé strany – tram. zastávka Korunovační nebo Letenské náměstí – ulice Milady Horákové (tam č. 12, 26 ,8)

Letná.png

6) Stromovka

s Divokou Šárkou jeden z největších lesoparků v Praze a zároveň jeden z nejoblíbenějších. Pro delší tratě je ideální vydat se právě sem. Kdo dává 10 a více kilometrů, tak prostě ideál. Občerstvit se můžete hned v několika bufetech nebo restauracích v celé Stromovce – doporučuji Šlechtovu restauraci uprostřed parku. Zase tu bude dost lidí, ale oproti Riegrovým sadům to stojí za to – žádné kopce a krátké vzdálenosti, ale dokonce voda a ptáci 🙂

_20170324_210056

  • Zaveze Vás sem přímo tram č.17, 6 a 12, zastávka Výstaviště Holešovice

Stromovka.png

Pokud se vlastně rozhodnete v Praze běhat, můžete v podstatě kdekoliv, protože to vůbec nikoho nezajímá a nikdo si vás ani nevšimne. Ale já prostě radši zeleň, než hučící tramvaj a troubící auta. Hlavně se opatrujte ! Pa

Fotky jsou moje nebo z instagramu jiných běžců.

Mějte se krásně, vaše

cropped-podpisovc3a9-logo1.jpg

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s